Hemen Arayın
Tel Avrupa Yakası 0(212) 431 0 304
Tel Anadolu Yakası 0(542) 382 0 304
Whatsapp Whatsapp 0(542) 382 0 304

Su Kaçağı Nasıl, Neden Oluşur ?


Ev ve iş yerlerinizde sıhhi tesisatlarınızdaki sızdırma çatlak ve patlama gibi sorunlar genelde kullanılan malzemelerden ve hatalı işçilikten kaynaklanır.

Yeni yapılan inşaatlarda kış döneminde yapılan sıhhi tesisatlar üzeri kapatılmadığında sertleşerek en ufak darbelerde dahi kırılgan olabiliyor buda ileride çatlaklara neden olup alt katınıza ve duvarlarınıza zarar veriyor.

Su kaçağı nasıl, neden olur

Tesisatı yeni yapılmış inşaatlarda sıvacıların mermercilerin ve seramikçilerin boru üzerlerine ağır malzeme koyması ve sert cisimleri düşürmeleri sonucu kırıklar ve patlaklar oluşur.

Evlerde tadilat yapılır iken tesisatların nereden geçtiğini bilmeyen ustalarımızın bilinçsiz olarak delme ve kırım yapma işlemleri sırasında tesisatların zarar görmesi, su sızıntılarına sebep olabilir.

Bazı ustalar işin kolayına kaçıp daha fazla para kazanmak için eski ve darbe almış boruları kullandığı zaman ileride ciddi su kaçaklarına sebep oluyor.

İşçilik ve montaj esnasında yapılan basit hatalar malzeme eksiklikleri ve kötü malzeme yüzünden sürekli su kaçağı gibi sorunlar sürekli olarak meydana gelir.

Su kaçağı nasıl, neden olur

Banyo ve Tuvalet seramik aralarındaki derz malzemelerinin çamaşırsuyu tuzruhu ve değişik ilaçlar ile parlatılmaya çalışılırken derzler zamanla aşınarak boşluklar oluşuyor, bu boşluklardan alt katın tavanına ve evin duvar kısımlarına sürekli su sızıntısı olup her iki katında zarar görmesine neden olur.

Ev ve iş yerlerinizde günlük kullandığınız musluk armatürlerin montajı esnasında musluk bağlantılarının tam sıkılmaması ve aşırı sıkılması sonucu demir parçalarda çatlamalar ve boşluklar oluşur, bu çatlama ve boşluklar zamanla su kaçağına sızdırmalara neden olur.

Klozet alaturka wc taşı ve duş teknelerinin etrafları sağlıklı yapılmadığında banyo zeminine sürekli su sızdırır, bu sızıntı zamanla seramik aralarındaki derzlerin kaybolmasına ve su kaçağına sebep olur.

Mutfak gideri, lavabo ve tuvalet giderlerinizde bir tıkanma söz konusu ise pimaşlarınızın ek yerlerinden su kaçağı ve sızdırma olur.

İski şebeke suyunun basıncı gerektiğinden fazla ise eskimiş tesisatlarınızın ve hatalı yapılan tesisatlarınızın patlamasına sebep olur.

Atık su giderlerine dökülen türlü yakıcı özellikli kimyasallar boruların erimesine yanmasına sebep olur, yanma ve erimeler boruları hassaslaştırarak su kaçağına dönüşür.

Profesyonel çözüm ortağınız Yüzyıl Tesisat firması onarım ve tadilat konusunda uzman kadrosu ile sizlere garantili ve güler yüzlü hizmetler sunuyor…